Nimipäiväänsä viettää Senja ja Jari
Kuvassa The 69 Eyes
Elokuussa uuden “Back In Blood” -albumin julkaiseva The 69 Eyes (www.69eyes.com) on järjestänyt ympäri maailmaa tulevan albumin ennakkokuunteluita faneilleen. Suomessa yhtyeen fanit pääsevät kuuntelemaan levyä perjantaina 14.8. kello 18:00 Helsingissä Apollo Clubilla. Tapahtumaan on vapaa pääsy ja se on ikärajaton. Paikalla on kuitenkin rajattu anniskelualue täysi-ikäisille. Lisäksi neljällekymmennelle ensimmäiselle jaetaan ilmaiseksi “Dead Girls Are Easy” -promosingle. Ennakkokuuntelu on järjestetty Suomen lisäksi mm. Lontoossa, Berliinissä ja New Yorkissa.
The 69 Eyesin ensimmäinen singlelohkaisu “Dead Girls Are Easy” jaettiin radioille kesäkuun alussa. Katso Bam Margeran ohjaama musiikkivideo “Dead Girls Are Easy” -kappaleeseen suoraan täältä.
Uusi levy esittelee goottirokkarit entistä rokimpana ja iskevämpänä. Bändi äänitti uuden albuminsa amerikkalaisen Grammy-palkitun tuottaja Matt Hyden johdolla. Hyden aiemmat tuotannolliset meriitit Slayeristä Monster Magnetiin vakuuttivat bändin siinä määrin, että levytyssessio siirrettiin suoraan Los Angelesiin kalifornialaistuottajan studiolle. Tämä levy rokkaa kymmenkertaisesti verrattuna mihinkään mitä he ovat aiemmin tehneet!
, tuottaja sanoo. Oli taas aika mennä eteenpäin ja uusiutua – Matt toi rankkuuden kehiin, jonka LA äänitysympäristönä vahvisti
, laulaja Jyrki Linnankivi jatkaa. Tämä on se levy, jota meiltä on aina odotettu. Nyt se on valmis.
The 69 Eyesin keikkakalenteri julkistetaan elokuussa ja tiedossa on kiertueita niin kotimaassa, Euroopassa kuin Amerikassakin.
Käytämme sivustolla evästeitä parantaaksemme käyttökokemustasi. Jatkamalla sivuston käyttöä hyväksyt evästeiden käytön.