Nimipäiväänsä viettää Nestori, Ingvar ja Ingvald
Kotimainen hard rock -yhtye Lordi (www.lordi.fi) on Yhdysvalloissa julkaistun The Republican -lehden 6. perjantaina julkaistun painoksen mukaan osallistumassa roolipeliin. Bändi on huhujen mukaan solminut yhteistyösopimuksen Kahriptic Knights Publishing -nimisen firman kanssa, jonka kautta yhtyeen on tarkoitus tuoda esiin samantapainen roolipeli kuin “Dungeons & Dragons”. Lordin roolipeli on nimeltään “Deliverance, a New World”. Kyseessä ei ole videopeli, vaan pahvilaudan päälle kyhättävä fantasiaseikkailu. Tarkempia tietoja pelistä ei ole vielä tällä hetkellä saatavilla.
Lordin remmi on lähtenyt hiljattain nauhoittamaan “The Arockalypse” -albumin seuraajaa studion syövereihin. Bändi aikoo päättää nauhoitusurakan kuluvan kesän aikana ja julkaista pitkäsoiton ennen vuoden 2008 umpeutumista. “The Arocalypse” -niminen lätty julkaistiin suurelle yleisölle vuoden 2006 maaliskuussa ensin Suomessa ja sitten myöhemmin maailmanlaajuisesti. Yhdysvaltoihin ja Kanadaan kiekko levisi vasta viime vuoden maaliskuussa.
Bändin levymerkki The End Records julkaisi uusintapainoksen Lordin debyyttialbumista “Get Heavy” toukokuussa. Uusi versio albumista on varustettu bonuskappaleella “Don’t Let My Mother Know”, jota ei kuulla millään muulla bändin julkaisulla. Kiekko julkaistiin alunperin vuonna 2002.
Käytämme sivustolla evästeitä parantaaksemme käyttökokemustasi. Jatkamalla sivuston käyttöä hyväksyt evästeiden käytön.